Opony do Chevrolet

Logo producenta samochodów Chevrolet
Logo Chevrolet

Wybierz jeden z 9 modeli pojazdu marki Chevrolet i sprawdź fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony letnie, zimowe oraz całoroczne do Twojego samochodu. Obsługujemy 17 generacji oraz 53 warianty silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Chevroleta wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy szybką wysyłkę oraz darmową dostawę, bez względu na to czy jesteś właścicielem hitowego modelu Camaro czy mniej popularnego Nubira. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Chevroleta na 8opon.pl

Jeden model Chevroleta doczekał się ponownego uruchomienia produkcji. Mowa o Chevrolecie Camaro, który produkowany był w latach 1967 i ponownie w okresie 2010-2015. Najmłodszymi modelami w ofercie są Chevrolet Corvette (na rynku od 2020) oraz Trax (od 2013). W przeciągu ostatniej dekady koncern Chevrolet zakończył produkcję samochodów Aveo (2015 - po 10 latach produkcji) oraz Camaro (2015 - po 7 latach). Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach miast najczęściej możemy spotkać modele Cruze, Camaro a także Aveo. To właśnie te warianty Chevroleta cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością.

Chevrolet / Jakie opony wybrać?

Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Chevroleta? Najczęściej benzyną bezołowiową (75%), następnie olejem napędowym (diesel) (24%). Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Chevrolet skupiliśmy się na 9 najpopularniejszych modelach tego producenta, 17 generacjach oraz 53 wariantach silnika i wyposażenia. Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Chevrolet były Camaro, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1967 roku (57 lat temu) oraz Tahoe, którego produkcję rozpoczęto 28 lat po swoim poprzedniku.

Fabryczny rozmiar ogumienia w Chevrolecie

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Chevrolet? Pierwsze miejsce zajmuje 205/60R16 występujący w 11 różnych wariantach pojazdów. Kolejne pozycje piastują rozmiary 205/50R17 oraz 215/60R16 występujące w 7 wariantach wyposażenia aut spod znaku Chevrolet. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Chevroleta Cruze zamontować można 6 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Chevrolecie jest model Aveo z 11 pasującymi rozmiarami. Najdłużej produkowanymi modelami marki Chevrolet są Tahoe wytwarzany w okresie 1995-2006 czyli przez 12 lat oraz Captiva montowana od 2006 do 2016 (11 lat). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Chevroleta na 8opon.pl