Opony do samochodu Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo należy do aut miejskich z segmentu B, produkowanych od 2003 roku. Pierwsza generacja T200 produkowana była w Korei Południowej, zaś kolejne w wielu miejscach świata, w tym w Warszawie (w latach 2007-2011). Chevrolet Aveo I generacji to 3- i 5-drzwiowy hatchback, a także 4-drzwiowy sedan. Model ten stanowi niejako kontynuację modelu Daewoo Kalos, w związku z wycofaniem jej z rynku europejskiego. Niewielkie spalanie oraz pozytywne opinie użytkowników dotyczące jakości wykonania sprawiają, że te samochody cieszą się dużym powodzeniem na całym świecie, gdzie produkowane są w wielu różnych wersjach w zależności od konkretnego rynku.

W 2005 roku została zaprezentowana II generacja Chevroleta Aveo T250 – 4-drzwiowego sedana lub 3- i 5-drzwiowego hatchbacka. Podobnie jak w pierwszej generacji, model ten wyposażony jest w silniki benzynowe o różnych pojemnościach. Po 2011 roku produkowana była trzecia generacja tych pojazdów – T300. Wyróżnia się ona większymi rozmiarami nadwozia, ale również bardziej agresywną stylistyką. Dostępne w sprzedaży sedany i hatchbacki zbudowane zostały na płycie podłogowej GM Gamma II Platform. Maksymalna moc silników tego modelu to 140 KM (dostępna w benzynowym motorze 1.4).

Ten pojazd charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości wykonania do ceny, wytrzymałą karoserią oraz dużą ilością przestrzeni wewnętrznej. Sprawdza się głównie jako auto miejskie, głównie dzięki ekonomicznemu spalaniu. W grudniu 2022 ruszyła produkcja czwartej generacji Chevroleta Aveo w chińskich fabrykach. Charakteryzuje się on wydłużonymi reflektorami tylnymi i przednimi, a także wąską atrapą chłodnicy i nowoczesnymi przetłoczeniami, które dodają mu sportowego charakteru.

Rozmiar opon innych modeli Chevroleta