Opony do samochodu Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio to nowoczesny, produkowany dopiero od 2017 roku, crossover SUV z segmentu I, zbudowany na płycie podłogowej Giorgio dzielonej także z Giulią. Nazwa Stelvio inspirowana jest słynną, najwyższą przejezdną alpejską przełęczą. Stelvio wyróżnia się zdecydowanie przodem - to charakterystyczna dla Alfy trójkątna atrapa chłodnicy, trójkątne skierowane ku górze długie reflektory przednie i trapezokształtne podwójne wloty powietrza. Alfa Romeo Stelvio ma napęd Q4 i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Jej najmocniejszym wariantem jest Quadrifoglio (z czterolistną koniczynką) - o mocy aż 510 KM uzyskanej dzięki silnikowi V6 2.9 l od Ferrari.

To utytułowany model - w 2017 roku zdobył on nagrodę w plebiscycie Auto Lider, oraz na Auto Flotowe. Oprócz najmocniejszego silnika w wersji Quadrifoglio dostępne są też na przykład jednostki benzynowe 2.0 Turbo 200 KM oraz diesla 2.2 JtdM 210 KM. Oferta silników benzynowych nie zmieniła się po faceliftingu w 2020 roku, natomiast w liście motorów diesla zniknęły jednostki 160- i 180-konne. Zmiany dotyczyły między innymi alufelg - dostępne są już nie tylko 18-calowe, ale również 21-calowe z nowymi wzorami. W standardzie w wersji Super znajduje się na przykład system bezkluczykowy, tempomat, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, asystent pasa ruchu, alufelgi 18-calowe, 6 poduszek powietrznych, system Alfa Connect z 6,5-calowym ekranem oraz inne udogodnienia.

Zdecydowanie nie jest to najmniej palące auto na rynku - 289-konna wersja silnika może zużywać nawet średnio 11,0 l/100 km, a w przypadku ultraszybkiego Quadrifoglio jest to nawet powyżej 18,0 l. Nieco niższym spalaniem charakteryzują się oczywiście silniki wysokoprężne, które lepiej wybrać, gdy chce się zyskać auto z zacięciem Ferrari, ale dobre do jeżdżenia na co dzień. Gdy dodatkowo dopasuje się dobrej klasy opony Alfa Romeo Stelvio będzie nie tylko szybkim, ale i bezpiecznym autem - w testach NCAP uzyskała 5/5 gwiazdek.

Rozmiar opon innych modeli Alfy Romeo