Opony do samochodu Alfa Romeo Giulietta

Historia modelu Alfa Romeo Giulietta sięga aż 1954 roku, kiedy to do sprzedaży trafiły pierwsze modele tej marki, produkowane do 1965 roku. Później, w latach 1977-1985 wytwarzano ten model w oparciu o płytę podłogową modelu Alfetty, który nadał jej bardziej kanciastego kształtu, w przeciwieństwie do poprzednika o bardzo łagodnych rysach. W 2010 roku wznowiono produkcje tego samochodu, jednak oczywiście już na bazie nowej płyty podłogowej C-Evo. Alfa Romeo Giulietta Nuova z tego okresu to pełne świeżości auto, które kształtami przypomina nieco bardziej sedana z lat ’50, z charakterystycznym trójkątem skierowanym ku dołowy jako atrapą chłodnicy, i reflektorami umieszczonymi skośnie, na zaokrąglonym przodzie maski.

Alfa Romeo Giulietta występuje jedynie jako 5-drzwiowy hatchback. W standardzie ma między innymi system Alfa D.N.A, czyli: Dynamic, Normal i All Wheater, pozwalający zarządzać parametrami silnika, kontroli trakcji, przyspieszaniem i innymi, dostosowującymi je do stylu jazdy kierowcy. Radio Uconnect wyposażone jest w Bluetooth i 5-calowy ekran dotykowy, a do tego w aucie znajduje się kierownica obszyta skórą oraz 6 poduszek powietrznych. Jeśli chodzi o opony Alfa Romeo Giulietta jak na włoskie samochody przystało jest dość szybkim wozem, dlatego warto zaopatrzyć się w te najlepsze, które pomogą w utrzymaniu kontroli nad samochodem przy gorszej pogodzie. Produkcję tego modelu zakończono w 2020 roku, nie prezentując jego następcy.

Dostępne silniki po faceliftingu w 2016 roku to: najmocniejszy z benzynowych - 1750 TBi 240 KM, a z diesli 2.0 JTDM-2 16V o mocy 175 KM. Testy zderzeniowe NCAP oceniły ten pojazd na 5 gwiazdek - czyli bardzo wysoko.

Rozmiar opon innych modeli Alfy Romeo