Opony do samochodu Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia, produkowana po 2016 roku, to samochody, które miały być kontynuacją serii z lat 1964-1978. Pierwsza, dawna generacja należała do segmentu D, czyli aut klasy średniej. Pojazdy te wytwarzane były w wersji sedan, kombi, cabrio i coupe. Charakterystyczne dla tego modelu są zdecydowanie wyraziste przetłoczenia na masce, nadające mu sportowego zacięcia, trójkątna atrapa chłodnicy z symbolem Alfa Romeo, a także okrągłe podwójne reflektory. Tę stylistykę, którą bardzo wyraźnie reprezentuje dawny wariant Giulia Sprint GT z nadwoziem coupe oraz Giulia Spider, czyli kabriolet, przełożono na nowoczesną produkcję wozów prezentowanych po 2016 roku.

Alfa Romeo Giulia II generacji cechuje się nieco łagodniejszymi, lecz wciąż wyrazistymi przetłoczeniami na masce, trójkątnym grillem i efektownymi wlotami powietrza, a dynamicznego charakteru temu włoskiemu autu dodają trójkątne, zamiast okrągłych, reflektory oraz światła tylne. Giulię zbudowano na płycie podłogowej Giorgio, wykorzystanej również do produkcji luksusowych Maserati, i występuje ona tylko w wersji 5-osobowego sedana. Oprócz pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP, Giulia otrzymała również specjalne wyróżnienie od IIHS (The Incurance Instituite of Highway Safety) za zwiększający bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów system Top Safety Pick+.

W 2020 roku auto przeszło facelifting - otrzymało nowe klosze lamp, wzory felg i możliwość założenia w nich alufelg o rozmiarze do 21 cali. Nowoczesne modele Giulii zostały przez projektantów przystosowane do szybkiej jazdy na torze - między innymi z uwagi na różne udogodnienia technologiczne, takie jak podmodem Performance Pages prezentujący ważne informacje podczas jazdy ekstremalnej, czy stopery do pomiaru czasu okrążeń. Jak można się zatem spodziewać, w nowoczesnej Giulii ze sportowym zacięciem znajdziemy mocne silniki - na przykład benzynowy 2.9 Turbo 510 KM lub diesla 2.2 Turbo 210 KM. Jeśli chodzi o opony Alfa Romeo Giulia potrzebuje zdecydowanie tych z najwyższej półki, zapewniających najlepszą przyczepność podczas dużych prędkości przy śliskiej nawierzchni.

Rozmiar opon innych modeli Alfy Romeo