Opony do samochodu Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt to model auta osobowego produkowanego w latach 1984-2012, którego wytwarzanie wznowiono w 2023 roku. Zaliczany był początkowo do segmentu C, czyli klasy niższej średniej lub kompaktowej. Od 6. generacji są zaliczane do klasy B, czyli aut małych, miejskich. Można go spotkać także pod nazwą Mitsubishi Mirage. Pierwsza edycja Mistubishi Colt została wypuszczona w 1978 roku, jednak nie była wówczas oferowana w Polsce. Charakteryzowały ją silniki benzynowe 1.5 i niewielka masa własna – około 800 kg. To małe auta pięciodrzwiowe z kwadratowymi reflektorami, prostą linią nadwozia i ściętym bagażnikiem, z szybami bocznymi w kształcie trapezu.

Mitsubishi Colt II generacji to auta z trzema silnikami: 1.2, 1.5 i 1.6 benzynowymi oraz diesla o pojemności 1.8 Ta seria zyskała również na długości i wielkości bagażnika. W latach 1988-1992 produkowano Mitsubishi Colt III generacji, w wersji 3-drzwiowego hatchbacka, sedana oraz liftbacka. Najmocniejszą jednostką napędową tego modelu był silnik benzynowy 136 KM.

Od czwartej generacji samochód ten zmienił się wizualnie – jego nadwozie zyskało bardziej opływowe kształty, jak również owalne reflektory przednie. Najmocniejsza europejska wersja silnika benzynowego w tym modelu to 140 KM. Dostępne były nie tylko 5-biegowe manualne, ale również 4-biegowe automatyczne skrzynie biegów. Największe rozmiarowo egzemplarze tego modelu pochodzą z VI generacji Mitsubishi Colt. To samochody o charakterystycznych trójkątnych reflektorach przednich i trapezokształtnych tylnych, z wysokim przodem i tyłem. VII generacja Mitsubishi Colt to model z reflektorami w kształcie kła, oferowany jako 5-drzwiowy hatchback, zaprezentowany po raz pierwszy w czerwcu 2023, produkowany w Bursie w Turcji. Jego dynamiczny design niewiele ma już wspólnego z egzemplarzami z I generacji.

Rozmiar opon innych modeli Mitsubishi