Opony do samochodu Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX to model znany również pod nazwami RVR lub Outlander Sport z uwagi na sprzedaż na różnych światowych rynkach, produkowany od 2010 roku. To 5-drzwiowy crossover SUV z segmentu I. Model ten znany jest tylko w jednej generacji, ale dzięki licznym liftingom zmieniał swój wygląd i wyposażenie na przestrzeni lat w sposób znaczący.

ASX przed modernizacją to model o klasycznych, eleganckich rysach, o grillu w kształcie trapezu otoczonym chromowaną ramką oraz trapezokształtnych reflektorach. Te zasadnicze cechy wyglądu zmieniły się znacząco dopiero w 2019 roku, gdy zaprezentowano wersję po kolejnych modyfikacjach – ze światłami w kształcie klina zwężającymi się w miarę oddalania się od grilla, oraz atrapą chłodnicy przypominającą prostokąt, z chromowanymi obramowaniami łączącymi ją z nowymi światłami. Również z tyłu trzeci lifting odmienił nieco oblicze lamp i zderzaka. Stary silnik o pojemności 1.6 zastąpiono mocniejszym, 2.0 o mocy 150 KM.

Nowoczesne standardowe wyposażenie w wersji Inform to światła LED z przodu i z tyłu, aż 7 poduszek powietrznych, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, zestaw głośnomówiący Bluetooth, komputer pokładowy, wspomaganie kierownicy i wiele innych. Średnie zużycie paliwa na trasie w przypadku tego silnika benzynowego 2.0 wynosi około 7,2 l/100 km, co przy tych osiągach wydaje się być korzystną wartością. Wystarczy dopasować dobre opony do Mitsubishi ASX, by zyskać niezawodne w każdych warunkach auto o bardzo współczesnej stylistyce, sporej przestrzeni wewnątrz i dużym bagażniku, idealne do rodzinnych wycieczek. Również testy zderzeniowe NCAP, w których ten model ma aż 5 gwiazdek, potwierdzają tezę, że jest to bardzo dobry wybór dla rodzin, które lubią podróżować w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Mitsubishi