Opony do samochodu Mitsubishi Pajero

Mitsubishi Pajero to rodzaj samochodu terenowego produkowanego od 1982 roku. I generacja z symbolem L040 była wytwarzana w latach 1982-1991. II generacja to symbol V20, z lat 1991-1999. III generacja Mitsubishi Pajero powstała w latach 1999-2006 i nazywana była również V60. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych samochodów Rajdu Dakar, a także jeden z najchętniej kupowanych modeli terenowych na świecie.

Mitsubishi Pajero IV generacji to terenówka wytwarzana w latach 2006-2021. Występuje w dwóch wersjach nadwozia – 3-drzwiowej i 5-drzwiowej i może pomieścić od 5 do 7 osób. Zmiana w tej generacji względem poprzedników to przede wszystkim zadbanie o większy komfort pasażerów – bardziej luksusowo wykończone wnętrze. Auto charakteryzuje się muskularną sylwetką – wysokim przodem, wielokształtnymi reflektorami w jednym pasie z atrapą chłodnicy ozdobioną poprzecznymi belkami. W standardzie zastosowano napęd na obie osie. Jak przystało na auto zaprojektowane do offroadu, zostało ono wyposażone w mocne silniki benzynowe – od 2.4 do nawet 3.8 litra, o maksymalnej mocy 250 KM. Wysokoprężne natomiast to modele 3.2 litra o mocy nawet 190 KM w wersjach dostępnych na polskim rynku.

Co ciekawe, Mitsubishi Pajero w krajach hiszpańskojęzycznych jest sprzedawany jako Montero, ponieważ "pajero" oznacza w tym języku idiotę. Zdecydowanie jest to bardzo dobry samochód dla miłośników mocnych wrażeń w trudnym terenie, cieszący się doskonałymi opiniami wśród użytkowników.

Rozmiar opon innych modeli Mitsubishi