Opony do samochodu Dacia Spring

Dacia Spring, czyli Wiosna, to model oferowany przez te rumuńską markę od 2021 roku. Jako nowoczesne auto, spełnia ono całkowicie wymogi współczesnej ekologii, ponieważ jest całkowicie elektryczne. W Polsce premiera tego pojazdu miała miejsce w kwietniu 2021 roku. Samochód ten klasyfikowany jest jako typowo miejski hatchback z segmentu A, czyli aut małych. Trudno oczekiwać po nim wielkich mocy i osiągów, za to idealnie nadaje się on do jazdy miejskiej, w której bardziej niż osiągi na trasie liczy się oszczędność.

Dacia Spring oferowana jest w trzech wersjach wyposażenia: Comfort, Comfort Plus oraz Business. Ta ostatnia stworzona została głównie z myślą o zarabianiu na tym samochodzie, czyli przystosowaniu go do idei car sharingu - wypożyczania auta na godziny. To w połączeniu z elektryfikacją jest jednym z założeń ekologicznego trybu życia, który promuje nie tylko oszczędność energii i obniżoną emisję spalin, ale również pożyczanie zamiast kupowania na własność i tym samym lepszą eksploatację aut już istniejących.

Silnik elektryczny tego pojazdu generuje moc 44 koni mechanicznych. Jego przyspieszenie nie jest imponujące - to 19,1 sekundy do setki. Jedno ładowanie baterii Dacii Spring pozwala na przejechanie od 230 do 305 km według informacji producenta. Średni zasięg użytkownicy określają jednak jako 183 km. Dacia o nazwie sugerującej świeżość i nowatorskie podejście jest zatem niewielkim, łatwo mieszczącym się na parkingach pojazdem do typowo miejskiego przemieszczania się do pracy czy na zakupy, ewentualnie na niedalekie przejażdżki poza miasto. Dobrze sprawdzi się jako drugie auto w rodzinie lub w przypadku osób mieszkających w dobrze skomunikowanej okolicy. Jeśli chodzi o opony Dacia Spring doskonale poradzi sobie na dobrej jakości ogumieniu na 14-calowych obręczach, które wybrane zostanie zgodnie ze stylem jazdy właściciela. Całości dopełnia tapicerka ze skory ekologicznej, wszystkie światłą w technologii LED oraz niska cena - sprawiająca, że to dobre auto dla osób, które nie wymagają od niego niczego więcej poza oszczędnością i byciem przyjaznym dla środowiska.

Rozmiar opon innych modeli Dacii