Opony do samochodu Dacia Duster

Dacia Duster to reprezentant kompaktowych crossoverów klasy kompaktowej z segmentu I, produkowany przez tę rumuńską markę od 2010 roku na rynek europejski. Charakterystyczne dla tego modelu są masywne nadkola, chromowany grill, relingi dachowe oraz światła z podwójnym układem optycznym, a wszystko to na 16-calowych kołach. W 2013 roku auto przeszło facelifting, w wyniku którego Dacia Duster I zyskała nową atrapę chłodnicy, nowatorska deska rozdzielcza i system audio. Modele po faceliftingu zaopatrzono w silniki benzynowe, z których najmocniejszy to 1.2 TCe 125 KM spełniający normy Euro 6, ale również 1.6 SCe 114 KM. Diesle w najmocniejszej wersji to 1.5 dCi 110 KM, ale Dacia Duster I generacja dostępna jest także z instalacją LPG 1.6 SCe LPG 109 KM.

Dacia Duster II (2 generacja) produkowana po 2017 roku, to modele między innymi o mocniej zarysowanej osłonie chłodnicy, wypoziomowanej masce z wyrazistymi przetłoczeniami i z 17-calowymi kołami. Pojazd po faceliftingu może mieć silnik benzynowy o pojemności 1.3 TCe i mocy 150 KM – to najmocniejsza jednostka z tej kategorii, lub diesla 1.5 Blue dCi 115 KM. Dostępny jest także silnik 1.0 TCe LPG 100 KM, również w wersji ECO-G.

W 2009 roku Dacia przedstawiła wersję Duster Concept – auto, które miało zaprezentować jej możliwości, na 21-calowych kołach, z drzwiami ukształtowanymi w skrzela zmniejszającymi opór aerodynamiczny oraz z fotelami składanymi z prawej strony tak, aby zmienić auto w dwuosobowe z większą przestrzenią wewnętrzną oraz ogromnym bagażnikiem. W 2011 roku Dacia zaprezentowała też specjalny pojazd, który wystartował w Pikes Peak – o mocy aż 850 KM w silniku V6. Dacia Duster II to również wersje limitowane – na przykład CL Connected by Orange – z routerem i możliwością korzystania z internetu mobilnego na pokładzie, czy SL Extreme z karoserią w kolorze Szary Urban z pomarańczowymi elementami oraz przeszyciami tapicerki. Ten samochód w odpowiedniej wersji wyposażenia może stać się doskonałym towarzyszem wielu dalekich wypraw, również z całą rodziną, a jeśli zainwestuje się w dobre opony Dacia Duster odwdzięczy się komfortowym prowadzeniem w gorszych warunkach.

Rozmiar opon innych modeli Dacii