Opony do samochodu Dacia Sandero

Dacia Sandero to wóz o bardzo charakterystycznej sylwetce, produkowany w segmencie B należącym do aut miejskich od 2008 roku. Zaprojektowano go na płycie podłogowej Nissana B, tej samej, na której zbudowano m.in. Nissana Micrę. Jego kształt jest raczej łagodny - zaokrąglony tył bagażnika dobrze współgra z geometrycznym kształtem tylnych lamp ustawionych w słupek. Delikatna, łukowato wygięta atrapa chłodnicy jest spójna z dużymi reflektorami przednimi, które nadają przodowi kształt litery C. Dacia Sandero I generacja z lat 2008-2012 to 5-drzwiowe hatchbacki z największym silnikiem benzynowym 1.6 105 KM oraz maksymalnym silnikiem diesla 1.5 dCi 85 KM. Od 2011 roku dostępna jest także wersja Stepway tej edycji, wyposażona w plastikowe elementy ochronne na nadwoziu, z większym o 4 cm prześwitem i relingami dachowymi.

W latach 2011-2020 produkowano model Dacia Sandero II generacji. Charakteryzuje się on zmienioną deską rozdzielczą z 7-calowym ekranem dotykowym, tylnymi czujnikami parkowania i delikatnie zmodyfikowaną stylistyką nadwozia. Po faceliftingu w 2016 roku modele te mogły pochwalić się aż trzema rodzajami jednostek napędowych: najsilniejsza wśród benzynowych to 1.0 TC3 100 KM, wśród diesli - 1.5 Blue dCi 95 KM, a także silnikiem LPG - w tym 1.0 TCe LPG 100 KM.

Dacia Sandero III generacja to auta produkowane po 2021 roku. Wyróżniają się większymi od poprzedników rozmiarami i nowocześniejszą stylistyką - zmieniono m.in. wypełnienie reflektorów przednich czy kształt atrapy chłodnicy. Dostępne są silniki benzynowe oraz LPG. Jeśli chodzi o opony Dacia Sandero powinna zostać wyposażona w dobrej jakości ogumienie, które sprawi, że w mieście będzie poruszała się zwinnie i komfortowo nawet w niekorzystnych warunkach. Niestety, wyniki testów zderzeniowych nie są zadowalające - większość wersji Dacii Sandero ma zaledwie 2/5 gwiazdek NCAP, dopiero model 1.2 Base z 2013 roku ma 4/5 gwiazdek.

Rozmiar opon innych modeli Dacii