Opony do Dacia

Logo producenta samochodów Dacia
Logo Dacia

Wybierz jeden z 8 modeli auta marki Dacia i zobacz fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony letnie, zimowe oraz całoroczne do Twojego pojazdu. Nasza baza liczy 27 generacji oraz 132 warianty silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Dacii wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy darmową dostawę oraz fachowe doradztwo, bez względu na to czy jesteś właścicielem hitowego modelu Sandero Stepway czy mniej popularnego Spring. Nasi wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Dacii na 8opon.pl

W przeciągu ostatniej dekady koncern Dacia zakończył produkcję samochodów Logan MCV (2021 - po 16 latach produkcji) oraz Logan MCV Stepway (2021 - po 5 latach). Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej spotkać można modele Duster, Sandero a także Sandero Stepway. To właśnie te warianty Dacii cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Dacia były SuperNova, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 2000 roku (24 lata temu) oraz Solenza, którego produkcję rozpoczęto 3 lata po swoim poprzedniku.

Dacia / Jakie opony wybrać?

Dla fanów ochrony środowiska firma Dacia przygotowała 1 silnik hybrydowy dostępny w modelu Jogger. Mamy także 1 wersję o napędzie elektrycznym którą mogą się cieszyć użytkownicy modelu Spring. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Dacii? Najczęściej benzyną (E5, E10 lub E85) (50%), następnie dieslem (27%), benzyną + LPG (18%), elektrycznie (2%) oraz hybrydowo (1%). Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Dacia skupiliśmy się na 8 najpopularniejszych modelach tego producenta, 27 generacjach oraz 132 wariantach silnika i wyposażenia. Najdłużej produkowanymi modelami marki Dacia są Logan wytwarzany w okresie 2004-2023 czyli przez 20 lat oraz Logan MCV montowany od 2006 do 2021 (16 lat).

O producencie

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Dacia? Pierwsze miejsce zajmuje 185/65R15 występujący w 68 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 215/65R16 oraz 185/70R14 występujące w odpowiednio 63 i 28 wariantach wyposażenia aut spod znaku Dacia. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Dacii Duster przewidziano 4 fabryczne wymiary opon (wliczając zamienniki). Rekordzistą w Dacii jest model Sandero z 8 pasującymi rozmiarami. Najmłodszymi modelami w ofercie są Dacia Spring (na rynku od 2021) oraz Jogger (od 2021). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Dacii na 8opon.pl