Opony do samochodu Cupra Formentor

Cupra Formentor to oryginalny hiszpański samochód produkowany do 2020 roku, jako SUV segmentu C, czyli klasy średniej niższej. Jego nazwa Formentor pochodzi od najdalej na północ wysuniętego punktu Majorki i ma odzwierciedlać urok tego miejsca. Ten przestronny SUV z napędem na przód lub na obie osie dostępny jest w wersji 6-biegowej manualnej lub 7-biegowej CVT skrzyni biegów. Cupra Formentor oprócz standardowej gamy lakierów może występować również w ich matowych odmianach.

To wóz o bardzo dynamicznej, agresywnej stylistyce. Inspirowany był nieco nadwoziami typu coupe, choć oczywiście w całości jest to SUV. Cupra to marka należąca do Seata, który z kolei został wchłonięty przez koncern Volkswagena Group. Wewnątrz Cupry Formentor dominują charakterystyczne dla jej produktów miedziane akcenty połączone z tymi w barwie ciemnego aluminium. W standardzie znajdują się m.in. 18-calowe alufelgi, trzystrefowa automatyczna klimatyzacja z czujnikiem jakości powietrza, automatyczny hamulec pokolizyjny, 7 poduszek powietrznych, elektrycznie regulowane przednie i tylne fotele, system bezkluczykowy, system multimedialny z DAB i 10-calowym ekranem i wiele innych udogodnień. Wnętrze prezentuje się niezwykle luksusowo, podobnie jak zewnętrze – z wgłębieniami na masce w kształcie kłów, czy dużym pięciokątnym grillem oraz skośnymi, wąskimi reflektorami.

Wersja VZ (z hiszpańskiego veloz czyli szybki) posiada silnik 2.0 TSI 310 KM. W 2021 roku zaprezentowano odmianę VZ5 z jednostką 2.5 TSI 390 KM. Wśród użytkowników Cupra Formentor cieszy się opinią niezwykle przestronnego, komfortowego i luksusowo wyposażonego, a poza tym zwinnego i dynamicznego. Doskonale nadaje się do jazdy w dłuższe trasy.

Rozmiar opon innych modeli Cupry