Opony do Cupra

Logo producenta samochodów Cupra
Logo Cupra

Wybierz jeden z 3 modeli auta marki Cupra i sprawdź fabryczne wymiary oraz pełną ofertę na opony całoroczne, letnie oraz zimowe do Twojego samochodu. Nasza baza liczy 4 generacje oraz 20 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Cupry wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy szybką wysyłkę oraz darmową dostawę, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 20 sztuk. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Cupry na 8opon.pl

Najmłodszymi modelami w ofercie są Cupra Born (na rynku od 2021) oraz Formentor (od 2020). Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej spotkać można modele Formentor oraz Ateca. To właśnie te warianty Cupry cieszą się w naszym kraju największą popularnością. Najdłużej produkowanym modelem marki Cupra jest Ateca wytwarzana w okresie 2018-2023 czyli przez 6 lat.

Cupra / Jakie opony wybrać?

Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Cupry? Najczęściej benzyną Pb95 lub Pb98 (65%), następnie hybrydowo (25%) oraz dieslem (ON) (10%). Dla amatorów ekologii firma Cupra przygotowała 2 silniki hybrydowe dostępne w modelach takich jak Formentor oraz Leon. Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Cupra skupiliśmy się na 3 najpopularniejszych modelach tego producenta, 4 generacjach oraz 20 wariantach silnika i wyposażenia. Pierwszym modelem wyprodukowanym przez koncern Cupra był Ateca, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 2018 roku (6 lat temu).

Fabryczny rozmiar ogumienia w Cuprze

Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Cupry Ateca można zamontować 2 fabryczne wymiary opon (wliczając zamienniki). Rekordzistą w Cuprze jest model Formentor z 7 pasującymi rozmiarami. Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Cupra? Pierwsze miejsce zajmuje 245/40R19 występujący w 10 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 245/45R18 oraz 225/40R18 występujące w odpowiednio 6 i 5 wariantach wyposażenia aut spod znaku Cupra. W przeciągu ostatnich 10 lat koncern Cupra zakończył produkcję samochodów Ateca (2023 - po 6 latach produkcji) oraz Born (2023 - po 3 latach). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Cupry na 8opon.pl