Opony do samochodu Smart Fortwo

Smart ForTwo to samochód 2-osobowy segmentu A, czyli najmniejszych miejskich, początkowo znany jako Smart K. Produkowany jest od 1998 roku, jako 3-drzwiowy hatchback oraz 2-drzwiowy kabriolet. Smart to marka założona przez Nicolasa Hayeka, właściciela szwajcarskiej firmy wytwarzającej zegarki Swatch, we współpracy z firmą Daimler. W wyniku tej kooperacji w 1994 roku powstała spółka Micro Compact Car. Smart Fortwo I generacji to model jednobryłowy o charakterystycznym krótkim nadwoziu i niewielkim rozstawie osi. Minimalna przestrzeń bagażowa o pojemności 130 litrów idealnie sprawdza się "dla dwojga" – na codzienne dojazdy na krótkich trasach, z niewielkim ładunkiem. Ten kompaktowy samochód jest wyposażony w napęd na tylne koła oraz 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Jego najmocniejszy silnik to 75 KM – może on rozwinąć prędkość maksymalnie 150 km/h. Pomimo zastosowanych systemów konstrukcyjnych na wypadek zderzenia, nie jest to auto zbyt wysoko oceniane w testach bezpieczeństwa NCAP – ma zaledwie 3 gwiazdki.

W 2003 roku zmieniono nazwę na Smart Fortwo oraz przemodelowano nadwozie pojazdu i wnętrze. Zmieniono obydwa zderzaki, kształt reflektorów, a także zmodernizowano tapicerkę i wprowadzono kilka nowych kolorów lakieru. Smart Fortwo II generacji został zaprezentowany w 2007 roku. To model o nieco powiększonym rozstawie osi, pozwalającym na uzyskanie większego o 70 l bagażnika. Nadwoziu nadano więcej ostrych kształtów i przetłoczeń, pozostając jednocześnie przy oryginalnym połączeniu aluminiowej ramy z panelami z tworzywa. W 2010 roku wykonano facelifting polegający między innymi na wprowadzeniu świateł LED do jazdy dziennej, nową kierownicę, alufelgi 1 cali, szerszą gamę kolorów nadwozia. Smart Fortwo II serii to model o nieco lepszych osiągach, dostępny również w wersji 102-konnej, rozwijający maksymalnie do 155 km/h.

W 2014 roku wprowadzono model Smart Fortwo III generacji, stworzony we współpracy z koncernem Renault – z przemodelowanym zderzakiem, dwubryłowym nadwoziem, a nawet z wersją 5-drzwiową "Forfour" dla czterech osób. Nowe wzornictwo wprowadzono również do wnętrza, gdzie zastosowano między innymi siedzenia i boczki w kontrastowych barwach oraz wygodne panele multimedialne. Ten model zyskał już cztery gwiazdki w testach NCAP. Od 2019 roku Smart Fortwo nie jest już produkowany w wersji spalinowej, a jedynie elektrycznej.