Opony do Smart

Logo producenta samochodów Smart
Logo Smart

Wybierz jeden z 2 modeli samochodu marki Smart i sprawdź fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony zimowe, całoroczne oraz letnie do Twojego pojazdu. Mamy 8 generacji oraz 46 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Smarta wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy darmową dostawę oraz fachowe doradztwo, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 12 sztuk. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Smarta na 8opon.pl

Najmłodszymi modelami w ofercie są Smart #1 (na rynku od 2022) oraz Forfour (od 2004). Jeden model Smarta doczekał się ponownego uruchomienia produkcji. Mowa o Smarcie Forfour, który produkowany był w latach 2004-2006 i ponownie w okresie 2014-2022. W przeciągu ostatniej dekady koncern Smart zakończył produkcję samochodów Forfour (2022 - po 12 latach produkcji) oraz Fortwo (2023 - po 26 latach). Pierwszym modelem wyprodukowanym przez koncern Smart był Fortwo, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1998 roku (26 lat temu).

Smart / Jakie opony wybrać?

Dla miłośników ochrony środowiska firma Smart przygotowała 3 wersje o napędzie elektrycznym którymi mogą się ekscytować posiadacze modelu #1, Fortwo oraz Forfour. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Smarta? Najczęściej benzyną (64%), następnie elektrycznie (22%) oraz dieslem (ON) (12%). Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Smart skupiliśmy się na 2 najpopularniejszych modelach tego producenta, 9 generacjach oraz 48 wariantach silnika i wyposażenia. Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach miast najczęściej zobaczymy modele Fortwo oraz Forfour. To właśnie te warianty Smarta cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością.

Fabryczny rozmiar ogumienia w Smarcie

Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Smarta #1 przewidziano 2 fabryczne wymiary opon (wliczając zamienniki). Rekordzistą w Smarcie jest model Fortwo z 12 pasującymi rozmiarami. Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Smart? Pierwsze miejsce zajmuje 155/60R15 występujący w 15 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 145/65R15 oraz 135/70R15 występujące w odpowiednio 12 i 11 wariantach wyposażenia aut spod znaku Smart. Najdłużej produkowanym modelem marki Smart jest Fortwo wytwarzany w okresie 1998-2023 czyli przez 26 lat. Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Smarta na 8opon.pl