Opony do samochodu Mini One

Mini One to małe auto miejskie zaklasyfikowane do segmentu B, produkowane od 2001 roku przez koncern BMW, do którego należy marka Mini. Znane może być też pod nazwą Cooper lub Hatch. Dostępne w wersji 3-drzwiowego hatchbacka lub 2-drzwiowego cabrio (produkowanego w latach 2004-2008). Mini One I generacji stylistycznie nawiązywał do słynnego modelu Mini produkowanego w latach 1959-2000 – zachował swój retro design. Wyróżnia się on szerokim nadwoziem ze zwężoną kabiną, prostym dachem oraz równą linią szyb przedniej, bocznych i tylnej, a do tego okrągłymi reflektorami i masywnymi przetłoczeniami na masce.

Ten 4-osobowy samochód w drugiej serii produkcyjnej miał o jedną gwiazdkę w testach NCAP więcej, niż poprzednik. Mini One II generacji występował już nie tylko jako hatchback i cabrio, ale również 5-drzwiowe kombi – znane pod nazwą Mini Clubman. W 2010 roku przeprowadzono drobny facelifting i dołożono nowy silnik wysokoprężny Cooper SD o mocy 143 KM. Co więcej, w tej generacji można było wybrać opcję Mini Yours, czyli personalizowaną. Mini One III generacji produkowany od 2013 roku dostępny był również w wersji 5-drzwiowego hatchbacka. Jest to auto szersze od poprzedników oraz dłuższe, dzięki czemu zwiększyła się nie tylko ilość miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, ale również pojemność bagażnika. Modele wszystkich generacji tego auta występują w wielu ciekawych konfiguracjach silników – w tej są to na przykład wersje 3- i 4-cylindrowe. Najmocniejszym jest odmiana John Cooper Works o pojemności 2.0 i mocy 231 KM.

Mini uważane jest przez użytkowników za auto przede wszystkim designerskie. Retro styl w połączeniu z ciekawym wnętrzem z zegarami i wylotami wentylacji w kształcie koła prezentuje się bardzo ciekawie na tle współczesnych pojazdów.

Rozmiar opon innych modeli Mini