Opony do samochodu Mini Clubman

Mini Clubman to auto miejskie z segmentu B, produkowane w latach 2007-2023. Stylistycznie jest to model wzorowany na kultowym Mini z 1950 roku – retro design uzupełniono o dłuższe i szersze nadwozie, więcej przestrzeni w środku i więcej udogodnień. Mini Clubman I generacji z lat 2007-2014 produkowany w Wielkiej Brytanii to 4-drzwiowe kombi lub furgon zwany Clubvan – nietypowy dostawczak. Podobnie jak w przypadku Mini One, występuje on na rynku w różnych wersjach silnikowych: One, One D, Cooper, Cooper S, Cooper D, Cooper SD i JCW. To wóz z napędem na przednią oś, który w zależności od opcji może mieścić 4-5 osób. Charakterystyczny dla tego modelu pojazdu jest bagażnik otwierany skrzydłowo jednymi drzwiami, zamiast tradycyjnej klapy.

Mini Clubman II generacji z 2015 roku ma nieco zmodyfikowany pas przedni oraz tył. Zamiast jednego skrzydła, pojawiła się tu para drzwi otwieranych skrzydłowo w miejscu klasycznej klapy bagażnika. Ta seria została zbudowana na platformie podłogowej BMW 2 Active Tourer. Poprzez tę subtelną zmianę wymiarów, Clubman II zyskał miano 6-drzwiowego kombi idealnego do miasta. W 2019 roku model ten przeszedł lifting polegający na zmianie zderzaka, wkładów reflektorów mających teraz kształt flagi Wielkiej Brytanii, i dodaniu nowych kolorów nadwozia. Dostępy jest z napędem przednim lub AWD, a także w wersji silników 3-cylindrowych lub 4-cylindrowych.

Dostępne duże moce silników w połączeniu z wysoką jakością wykonania pojazdu dają bardzo dobre rezultaty, które docenia wielu miłośników tej kultowej marki. Nie da się jednak ukryć, że nawet na rynku wtórnym jego ceny wydają się być dość wysokie.

Rozmiar opon innych modeli Mini