Opony do Tesla

Logo producenta samochodów Tesla
Logo Tesla

Wybierz jeden z 4 modeli auta marki Tesla i sprawdź fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony zimowe, całoroczne oraz letnie do Twojego samochodu. Obsługujemy 6 generacji oraz 27 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Tesli wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy darmową dostawę oraz fachowe doradztwo, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 12 sztuk. Pamiętaj, że nasi specjaliści z bogatym doświadczeniem pomogą Tobie w wyborze odpowiedniego ogumienia.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Tesli na 8opon.pl

Najdłużej produkowanym modelem marki Tesla jest X wytwarzany w okresie 2015-2023 czyli przez 9 lat. Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach najczęściej spotkać możemy modele S oraz 3. To właśnie te warianty Tesli cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. W przeciągu ostatniej dekady koncern Tesla zakończył produkcję samochodów 3 (2023 - po 7 latach produkcji) oraz S (2023 - po 7 latach).

Tesla / Jakie opony wybrać?

Dla miłośników ekologii firma Tesla przygotowała 4 wersje o napędzie elektrycznym którymi mogą się ekscytować posiadacze modelu Y, 3, X oraz S. Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Tesla skupiliśmy się na 4 najpopularniejszych modelach tego producenta, 6 generacjach oraz 27 wariantach silnika i wyposażenia. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Tesli? Póki co, wszystkie modele zasilane są wyłącznie elektrycznie (100%). Pierwszym modelem wyprodukowanym przez koncern Tesla był X, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 2015 roku (9 lat temu).

O producencie

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Tesla? Pierwsze miejsce zajmuje 265/45R20 występujący w 13 różnych wariantach pojazdów. Kolejne pozycje piastują rozmiary 255/45R19 oraz 265/35R22 występujące w 7 wariantach wyposażenia aut spod znaku Tesla. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Tesli 3 zamontować można 4 fabryczne wymiary opon (wliczając zamienniki). Rekordzistą w Tesli jest model S z 10 pasującymi rozmiarami. Najmłodszymi modelami w ofercie są Tesla Y (na rynku od 2020) oraz 3 (od 2017). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Tesli na 8opon.pl