Opony do Land Rover

Logo producenta samochodów Land Rover
Logo Land Rover

Wybierz jeden z 7 modeli auta marki Land Rover i zobacz fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony całoroczne, zimowe oraz letnie do Twojego samochodu. Obsługujemy 24 generacje oraz 185 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Land Rovera wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy niskie ceny oraz szybką wysyłkę, bez względu na to czy jesteś właścicielem hitowego modelu Discovery Sport czy mniej popularnego Freelander. Nasi wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Land Rovera na 8opon.pl

Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na ulicach miast najczęściej spotkać można modele Range Rover Evoque, Discovery a także Range Rover Sport. To właśnie te warianty Land Rovera cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością. Najdłużej produkowanymi modelami marki Land Rover są Range Rover wytwarzany w okresie 1970-2024 czyli przez 55 lat oraz Defender montowany od 1983 do 2024 (40 lat). Najmłodszymi modelami w ofercie są Land Rover Range Rover Velar (na rynku od 2017) oraz Discovery 5 (od 2016). W przeciągu ostatniej dekady koncern Land Rover zakończył produkcję samochodu Discovery 4 (2016 - po 8 latach produkcji).

Land Rover / Jakie opony wybrać?

Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Land Rover skupiliśmy się na 7 najpopularniejszych modelach tego producenta, 24 generacjach oraz 185 wariantach silnika i wyposażenia. Dla amatorów ekologii firma Land Rover przygotowała 6 silników hybrydowych dostępnych w modelach takich jak Range Rover, Range Rover Sport, Discovery Sport, Defender czy Range Rover Velar. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Land Rovera? Najczęściej dieslem (49%), następnie benzyną bezołowiową (42%) oraz hybrydowo (7%). Jeden model Land Rovera doczekał się ponownego uruchomienia produkcji. Mowa o Land Roverze Defender, który produkowany był w latach 1983-2016 i ponownie w okresie 2019-2024.

Fabryczny rozmiar ogumienia w Land Roverze

Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Land Rovera Defender można zamontować aż 12 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Land Roverze jest model Range Rover z 39 pasującymi rozmiarami. Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Land Rover? Pierwsze miejsce zajmuje 235/65R19 występujący w 31 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 235/60R18 oraz 225/65R17 występujące w odpowiednio 30 i 27 wariantach wyposażenia aut spod znaku Land Rover. Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Land Rover były Range Rover, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1970 roku (54 lata temu) oraz Defender, którego produkcję rozpoczęto 13 lat po swoim poprzedniku. Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Land Rovera na 8opon.pl