Opony do Jaguar

Logo producenta samochodów Jaguar
Logo Jaguar

Wybierz jeden z 9 modeli samochodu marki Jaguar i sprawdź oryginalne rozmiary oraz pełną ofertę na opony zimowe, letnie oraz uniwersalne do Twojego pojazdu. Nasza baza liczy 25 generacji oraz 165 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Jaguara wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy szybką wysyłkę oraz bezpieczne zakupy, bez względu na to czy jesteś właścicielem hitowego modelu XE czy mniej popularnego S-Type. Nasi eksperci oraz konsultanci zawsze chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Jaguara na 8opon.pl

Najmłodszymi modelami w ofercie są Jaguar I-Pace (na rynku od 2018) oraz E-Pace (od 2017). Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej spotkamy modele F-Pace, XF a także XJ. To właśnie te warianty Jaguara cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością. W przeciągu ostatniej dekady koncern Jaguar zakończył produkcję samochodów XK (2015 - po 20 latach produkcji) oraz XJ (2021 - po 54 latach).

Jaguar / Jakie opony wybrać?

Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Jaguar skupiliśmy się na 9 najpopularniejszych modelach tego producenta, 25 generacjach oraz 165 wariantach silnika i wyposażenia. Dla fanów ochrony środowiska firma Jaguar przygotowała 2 silniki hybrydowe dostępne w modelach takich jak F-Pace oraz E-Pace. Mamy także 1 wersję o napędzie elektrycznym którą mogą się cieszyć użytkownicy modelu I-Pace. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Jaguara? Najczęściej benzyną Pb95 lub Pb98 (70%), następnie dieslem (27%), hybrydowo (1%) oraz elektrycznie (1%). Najdłużej produkowanymi modelami marki Jaguar są XJ wytwarzany w okresie 1968-2021 czyli przez 54 lata oraz XJS montowany od 1975 do 1996 (22 lata).

Fabryczny rozmiar ogumienia w Jaguarze

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Jaguar? Pierwsze miejsce zajmuje 245/45R18 występujący w 37 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 245/40R19 oraz 255/35R20 występujące w odpowiednio 33 i 23 wariantach wyposażenia aut spod znaku Jaguar. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Jaguara XF przewidziano aż 12 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Jaguarze jest model XJ z 47 pasującymi rozmiarami. Pierwszymi modelami wyprodukowanymi przez koncern Jaguar były E-Type, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1961 roku (63 lata temu) oraz XJ, którego produkcję rozpoczęto 7 lat po swoim poprzedniku. Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Jaguara na 8opon.pl