Opony do Dodge

Logo producenta samochodów Dodge
Logo Dodge

Wybierz jeden z 3 modeli samochodu marki Dodge i sprawdź fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony letnie, zimowe oraz wielosezonowe do Twojego pojazdu. Obsługujemy 3 generacje oraz 9 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Dodgea wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy bezpieczne zakupy oraz darmową dostawę, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 4 sztuki. Nasi wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Dodgea na 8opon.pl

Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej spotkać możemy modele Journey oraz Caliber. To właśnie te warianty Dodgea cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością. Pierwszym modelem wyprodukowanym przez koncern Dodge był Viper, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 2003 roku (21 lat temu). W ciągu ostatnich 10 lat, koncern Dodge nie zakończył produkcji żadnego ze swoich kluczowych modeli.

Dodge / Jakie opony wybrać?

Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Dodgea? Najczęściej benzyną bezołowiową (55%), następnie olejem napędowym (diesel) (44%). Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Dodge skupiliśmy się na 3 najpopularniejszych modelach tego producenta, 3 generacjach oraz 9 wariantach silnika i wyposażenia. Najdłużej produkowanym modelem marki Dodge był Avenger wytwarzany w okresie 2007-2014 czyli przez 8 lat.

Fabryczny rozmiar ogumienia w Dodgeu

Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Dodge? Pierwsze miejsce zajmuje 215/60R17 występujący w 5 różnych wariantach pojazdów. Kolejne pozycje piastują rozmiary 215/55R18 oraz 215/65R16 występujące w 2 wariantach wyposażenia aut spod znaku Dodge. Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Dodgea Journey zamontować można 5 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Dodgeu jest model Avenger z 8 pasującymi rozmiarami. Najmłodszymi modelami w ofercie są Dodge Journey (na rynku od 2008) oraz Avenger (od 2007). Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Dodgea na 8opon.pl