Opony do Chrysler

Logo producenta samochodów Chrysler
Logo Chrysler

Wybierz jeden z 4 modeli samochodu marki Chrysler i zobacz fabryczne rozmiary oraz pełną ofertę na opony zimowe, letnie oraz całoroczne do Twojego auta. Nasza baza liczy 6 generacji oraz 20 wariantów silnika, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie opony do Chryslera wybrać? W sklepie 8opon.pl gwarantujemy niskie ceny oraz darmową dostawę, bez względu na to czy kupujesz jedną oponę czy 12 sztuk. Nasi wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji.

Wybierz model Twojego auta ↴

Dobór opon do Chryslera na 8opon.pl

Spośród wszystkich aut prezentowanej firmy, na drogach najczęściej spotkać możemy modele Pacifica oraz 300C. To właśnie te warianty Chryslera cieszą się w ostatnich latach największą popularnością. Pierwszym modelem wyprodukowanym przez koncern Chrysler był Grand Voyager, którego premierowy egzemplarz opuścił fabrykę w 1990 roku (34 lata temu). W przeciągu ostatniej dekady koncern Chrysler zakończył produkcję samochodów Grand Voyager (2015 - po 26 latach produkcji) oraz Voyager (2016 - po 16 latach).

Chrysler / Jakie opony wybrać?

Aby maksymalnie uprościć i przyśpieszyć proces doboru opon do pojazdów marki Chrysler skupiliśmy się na 4 najpopularniejszych modelach tego producenta, 6 generacjach oraz 20 wariantach silnika i wyposażenia. Jak napędzane są auta sygnowane logotypem Chryslera? Najczęściej benzyną bezołowiową (70%), następnie olejem napędowym (diesel) (30%). Najmłodszymi modelami w ofercie są Chrysler Pacifica (na rynku od 2017) oraz Sebring (od 2007).

Fabryczny rozmiar ogumienia w Chryslerze

Czy wiesz, że w zależności od generacji oraz wersji silnika, do Chryslera PT Cruiser można zamontować 7 fabrycznych wymiarów opon oraz zamienników. Rekordzistą w Chryslerze jest model Voyager z 13 pasującymi rozmiarami. Jakie oryginalne rozmiary ogumienia najczęściej spotykane są w autach marki Chrysler? Pierwsze miejsce zajmuje 225/60R18 występujący w 6 różnych wariantach pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazły się rozmiary 205/55R16 oraz 195/65R15 występujące w odpowiednio 5 i 4 wariantach wyposażenia aut spod znaku Chrysler. Najdłużej produkowanym modelem marki Chrysler był Grand Voyager wytwarzany w okresie 1990-2015 czyli przez 26 lat. Wypróbuj nasz konfigurator i znajdź właściwe opony do Chryslera na 8opon.pl