Opony Michelin Alpin 7

Szczegółowe zdjęcie modelu Michelin Alpin 7 jest w przygotowaniu
Zdjęcie bieżnika Alpin 7 już wkrótce

Michelin Alpin 7 to najnowsza opona zimowa francuskiego koncernu, oferująca lepszą przyczepność na śniegu i stabilność na błocie pośniegowym. Rozwinięcie technologii EverGrip umożliwia bezpieczny kontakt z nawierzchnią, nawet przy częściowym zużyciu opony. Wysoka lamelizacja i zaawansowana mieszanka gumowa zapewniają doskonałą trakcję oraz dłuższą żywotność. Alpin 7 jest przystosowany do środkowoeuropejskiej zimy, gwarantując bezpieczeństwo i komfort jazdy niemal w każdych warunkach.

Dane techniczne:

  • Klasa: premium
  • Nazwa: Alpin 7
  • Rodzaj bieżnika: kierunkowy
  • Koncern: Michelin
  • Gwarancja: 5 lat (60 miesięcy)
  • Przeznaczenie: b.d.
  • Średnica felgi: b.d.
  • Sezon: opony zimowe
  • Cena: b.d.

Michelin Alpin 7 - najnowsza opona zimowa francuskiego koncernu, jest kontynuacją sukcesu swojego poprzednika - Alpin 6. Najnowsza odsłona została zaprojektowana, aby zapewnić niezawodną przyczepność i efektywne hamowanie na śniegu, stabilność i łatwość prowadzenia na mokrym asfalcie, a także komfort akustyczny i możliwość optymalizacji zużycia paliwa przez pojazd. Model Alpin 7 podobnie jak jej poprzednik, jest przystosowany do warunków pogodowych typowych dla środkowo europejskiej zimy.

Rozwinięcie technologii EverGrip, która już sprawdziła się w innych modelach Michelin, zapewnia maksymalnie bezpieczny kontakt z nawierzchnią w zimowych warunkach. W miarę zużycia opony, odsłaniają się ukryte, szerokie kanały odprowadzające wodę, co utrzymuje stałą efektywność nawet w stanie zużycia.

Opona wykazuje wysoką lamelizację (dużą liczbą nacięć) w centralnej sekcji bieżnika, co optymalizuje przyczepność zarówno w kierunku podłużnym, jak i poprzecznym. Duże bloki w strefach barkowych ułatwiają manewrowanie przy wysokich prędkościach. Skład mieszanki gumowej Alpin 7 (siódmej generacji) zawiera krzemionkę, specjalne plastyfikatory i funkcjonalne polimery, co nie tylko zwiększa trakcję na śniegu i przyczepność na suchych oraz mokrych nawierzchniach, ale również poprawia efektywność paliwową i odporność bieżnika na zużycie.

Zimowa mieszanka gumowa, odporna na mróz, pozytywnie wpływa na właściwości produktów marki Michelin przy niskich temperaturach. Co więcej, dynamika przyspieszenia i siła trakcyjna nie tylko nowych, ale nawet posiadające większy przebieg, oponach Alpin 7 są wyższe niż u konkurencyjnych modeli podczas wjazdu na zasypane śniegiem wzgórze o nachyleniu nawet 12%. Nowa opona będzie oferować dłuższy okres użytkowania niż poprzednie generacje, co obiecują testy trwałości przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych.

Michelin Alpin 7 jest zatem zaprojektowana, aby zapewnić kierowcom lepszą wydajność, bezpieczeństwo i komfort jazdy w trudnych warunkach zimowych, jednocześnie zachowując cechy, które sprawiły, że jej poprzednik, zyskał uznanie na rynku opon zimowych.